Zielono Mi Amigo!

Kwintesencja Kostaryki w jednym wyjeździe! Przemierzycie lasy deszczowe, plantacje kawy, wejdziecie na wulkany Poas i Arenal, wychillujecie się w gorących źródłach, a na koniec sprawdzicie jak duże są fale Pacyfiku w Tamarindo :).

program kosztował: 11000 PLN

czas trwania: 13 dni

Chcę taki program

Dzień 1 Wylot

Wylot z wybranego miasta. Po przesiadce w zachodniej Europie wylądujecie w San Jose. Z lotniska odbiorą Was nasi wysłannicy i zabiorą prosto do Waszego hotelu. Życzymy miłego lotu!

Dzień 2 Wulkan Poas

Dzisiaj po śniadaniu przewodnik zabierze Was na wulkan Poas oraz plantacje kawy, gdzie poznacie tajniki całego procesu, a także do parku ekologicznego La Paz Waterfall Gardens, by wędrować pośród lasów deszczowych do wodospadów i obserwatoriów dzikich zwierząt.

Dni 3-4 Tortuguero

Czas na prawdziwe obcowanie z naturą. Przejedziecie przez spektakularny Park Narodowy Braulio Carrillo, zatrzymacie się na typowe kostarykańskie śniadanie w Rio Danta. Następnie mijając plantacje bananowców dotrzecie do portu, skąd popływacie 2 godziny łodzią po kanałach rzecznych i zaobserwujecie żółwie oraz masę innych gatunków zwierząt i ptaków. Opcjonalnie w zależności od sezonu możecie wybrać się na nocne oglądanie żółwi gnieżdżących się na plaży lub podglądanie małych żółwików udających się pierwszy raz do wody.

Dni 5-6 Wulkan Arenal

Po śniadaniu zabierzemy Was na północny zachód, gdzie po kilku godzinach zobaczycie majestatyczne zarysy wulkanu Arenal. W cenie będziecie mieli lunch w restauracji Rio Danta. Na drugi dzień zabierzmy Was na edukacyjny spacer po wiszących mostach Hanging Bridges, podczas którego zobaczycie nawet do 50 gatunków ptaków. Po południu pora na trekking widokowy wokół wulkanu Arenal!

Dni 7-8 Monteverde

W Parku Narodowym Monteverde czekają Was spacery szlakami wytyczonymi przez jeden z najbogatszych w faunę i florę ekosystemów na Ziemi. Zrobicie tutaj świetne zdjęcia na wiszących mostach. Po południu możecie wybrać się do parku linowego na przejazd najdłuższą tyrolką na świecie 🙂

Dni 9-11 Tamarindo

Koniec zwiedzania! Zabierzemy Was na plażę do Tamarindo, by w ostatnie dni odpocząć i posurfować na Pacyfiku. Jesteśmy pewni, że tutejsze zachody słońca urzekną Was!

Dni 12-14 San Jose i powrót

Czas powoli wracać, zabierzemy Was z powrotem do stolicy. Przejdziecie się po mieście, zakupicie ostatnie pamiątki, napijecie świeżych soków z owoców.

Następnego dnia zawieziemy Was na lotnisko, gdzie po południu wsiądziecie w samolot, który zabierze Was do Europy. Miłego powrotu do rzeczywistości 🙂

Noclegi

EVERGREEN LODGE
EVERGREEN LODGE

Ekologiczny lodge położony jest 5 minut od wejścia do Parku Narodowego Tortuguero. Przyjemnie urządzone pokoje wyposażone są  w podstawowe sprzęty – łóżka, wiatrak i łazienkę.

 • Restauracja
 • Hamaki
 • Łódki
 • Tropiklany ogród
 • Basen
Casa Luna Hotel&Spa
Casa Luna Hotel&Spa

Ten ekologiczny hotelik położony jest na obrzeżach Parku Narodowego Arenal Volcano,  oferuje odkryty basen, spa oraz restaurację z grillem. Przebywać będziecie w otoczeniu tropikalnych ogrodów. A z kolei z pokoi roztacza się widok na wulkan i las deszczowy.

 • Bezpłatne Wi-fi
 • Balkon
 • Basen
 • Klimatyzacja
 • Spa
Tamarindo diria BEACH
Tamarindo diria BEACH

Hotel położony nad samą plażą w centrum Tamarindo. Na terenie tego ośrodka możecie wychillować się nad 3 basenami lub na ogrodowym leżaku pod palmami. Na fanów jedzenia czeka 5 restauracji i 4 bary. Plaża przed hotelem jest tutaj czysta i szeroka, idealna na zachód słońca czy poranny surfing. Po sąsiedzku możecie zagrać w naszą ulubioną dyscyplinę, czyli w tenisa!

 • Położenie przy plaży
 • 3 odkryte baseny
 • 5 restauracji i 4 bary
 • Wifi

CO W CENIE?

 

CENA ZAWIERA:

Zakwaterowanie ze śniadaniami – 2 noce w San Jose, 2 noce w Fortunie(Arenal), 2 noce w Monteverde, 3 noce w Tamarindo, ostatnia noc w San Jose
Zakwaterowanie z pełnym wyżywieniem – 2 noce koło Parku Tortuguero
Wycieczka z przewodnikiem na wulkan Poas, na plantacje kawy oraz w ogrodach La Paz z obiadem.
Bilety lotnicze: Warszawa – San Jose – Warszawa
Wycieczkę do miasteczka Tortuguero oraz rejs łodzią po kanałach Tortuguero (wraz z biletem wstępu) Limit bagażu podczas wizyty w tym regionie to około 12 kg.
Prywatny transfer lotnisko – hotel w San Jose – lotnisko
Transfery grupowe: San Jose – Arenal – Puerto Viejo – Tortuguero – San Jose
Opieka 24/7 – nasz polski numer alarmowy czynny jest całą dobę.
Ubezpieczenie wyjazdu – Koszty leczenia 30 tys €, NNW 4 tys €, ubezp. bagażu 400€
RelaksBox – zawierające wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne na wyjeździe: Relaksbook, bilety lotnicze, vouchery, polisę ubezpieczeniową, mapy dotarcia do ciekawych miejsc i kilka niespodzianek, które umilą Wam podróż
Relaksbook – napisany przez nas przewodnik, który poprowadzi Was za rękę podczas całej podróży. Znajdziecie w nim: dokładne wskazówki dotyczące planu Waszej podróży, informacje o najciekawszych miejscach w okolicy, wskazówki co zrobić by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze porady podróżnicze

 

CENA NIE ZAWIERA:

Posiłków – (oprócz wymienionych)
Pozostałego zwiedzania
Opłata wyjazdowa z Kostaryki – 29USD za osobę

 

*** podana cena jest za osobę, przy założeniu co najmniej dwóch osób podróżujących wspólnie

PODOBA CI SIĘ TO, CO PRZECZYTAŁEŚ?

Chcę taki program Chcę stworzyć własny program