Safari i rajskie plaże

Wielka przygoda na afrykańskiej sawannie i relaks na Zanzibarze. Przed Wami spotkanie z uroczymi żyrafami, pasiastymi zebrami, niepozornymi hipopotamami, dumnymi lwami i uroczymi słoniami. Po ekscytującym polowaniu z aparatem na Wielką Piątkę zrelaksujecie się na rajskich plażach Zanzibaru. Czekają Was romantyczne rejsy w stronę zachodzącego słońca, piasek drobny jak mąka, błogie lenistwo i wesołe pogawędki z Masajami. Zapraszamy!

program kosztował: 12000 zł

czas trwania: 16 DNI

Chcę taki program

DZIEŃ 1 WYLOT

Dziś po południu wylecicie do Afryki. Życzymy miłego lotu!

DZIEŃ 2 ARUSHA

Po wylądowaniu w Kilimanjaro, nasz człowiek zabierze Was do miasteczka Arusha.

Odpocznijcie po długiej podróży – jutro rozpoczniecie niezapomnianą przygodę w najpiękniejszych parkach narodowych Afryki.

Popołudnie i wieczór do Waszej dyspozycji. Wieczorem zapraszamy na kolację w hotelu.

DNI 3-5 SAFARI

Po śniadaniu w Arushy, podjedzie po Was prywatny Jeep z przewodnikiem i kucharzem. Rozsiądźcie się wygodnie i oglądajcie wspaniałe widoki!

Przygodę rozpoczniecie w Parku Narodowym Lake Manyara. Jest to wspaniały wstęp do dalszej części podróży – spotkacie tutaj dużą liczbę ptaków i słoni, jak również rzadko spotykane lwy chodzące po drzewach…

Wieczorem dotrzecie do miejsca Waszego noclegu, gdzie zjecie kolację pod gołym niebem.

Drugiego dnia po śniadaniu udacie się do Ngorongoro. Wewnątrz krateru zobaczycie mnóstwo zwierząt, ponieważ bardzo niewiele z nich kiedykolwiek migruje; większość spędza tutaj cały rok.

Ngorongoro to największa kaldera świata, powstała na skutek zapadnięcia się wulkanu, o średnicy 20 kilometrów. Jest to jedyne miejsce na świecie, gdzie na tak małej powierzchni można spotkać Wielką Piątkę (słoń, lew, bawół, nosorożec, lampart).

Trzeci dzień safari rozpoczniecie od przejazdu do Tarangire National Park. To trzeci co do wielkości park narodowy w Tanzanii! Słynie z niezwykle dużej populacji słoni – jest ich tutaj ponad sześć tysięcy!

Dzikie zwierzęta koncentrują się wzdłuż rzeki Tarangire i tutaj właśnie będziecie poszukiwać lwów, leopardów, gepardów…Atrakcją parku są również ogromne baobaby!

DNI 6-9 NUNGWI

Ostatni wchód słońca na afrykańskiej sawannie…Rano czeka Was kolejne safari w Parku Tarangire.

Lunch zjecie w towarzystwie słoni, po czym udacie się do Arushy na lotnisko skąd polecicie na Zanzibar. Z lotniska odbiorą Was nasi ludzie.

Wieczór spędzicie w hoteliku na północy wyspy. Relaks na jednej z najładniejszych plaż Afryki – Nungwi… jedynego miejsca na Zanzibarze gdzie można pływać o każdej porze dnia…i nocy.

Popołudnie spędzicie na plaży albo w lokalnej knajpce, aby nabrać sił przed meczem siatki plażowej bądź wycieczką statkiem ku zachodzącemu słońcu.

Północna część wyspy słynie również z najlepszych miejsc do nurkowania. Są tutaj szkoły oraz instruktorzy, a zatem można z łatwością połknąć bakcyla nurkowania i rozpocząć niezapomnianą przygodę w podwodnym świecie.

DNI 10-14 JAMBIANI

Taksówka już na Was czeka…przejazd na południowy kraniec wyspy, a dokładnie na plażę Jambiani – Waszego kolejnego raju.

Pora na to, po co tu przyjechaliście – RELAKS! Cisza, spokój, naturalna plaża, hamak, i Wy…To właśnie tutaj woda ma tak błękitny kolor, że aż zapiera dech w piersiach.

Do tego pyszna kuchnia, spacery po plaży i totalny chillout. Kiedy pływanie w lazurowej wodzie oraz opalanie się na piasku przypominającym mąkę odbierze Wam siły, proponujemy odpocząć w cieniu palemek. No i oczywiście musicie popływać z delfinami, z których właśnie to miejsce słynie!

Jeżeli odpoczynek Wam się znudzi, polecamy zrobić połdniową wycieczkę po plantacjach przypraw i zobaczyć jak rośnie kardamon, gałka muszkatołowa czy wanilia.  Zapraszamy też na mały trekking do Jozani Forest, połączony z wycieczką do dawnego więzienia niewolników.

Jednego dnia polecamy Wam wycieczkę do „kamiennego miasta” – Stone Town, które jest stolicą wyspy. Tu będzie czas na zakupy, mały spacer wśród straganów z kolorowymi przyprawami….

DNI 15-16 POWRÓT

Pożegnanie z Afryką – czas wracać do domu.. Po leniwym śniadaniu zabierzemy Was na lotnisko na Zanzibarze, skąd rozpoczniecie podróż powrotną.

W Warszawie wylądujecie następnego dnia rano. Miłego powrotu do rzeczywistości! :)

Noclegi

Co w cenie?

Cena zawiera:

BILETY LOTNICZE: Warszawa – Kilimanjaro oraz Zanzibar – Warszawa

PRZELOT WEWNĘTRZNY: Arusha – Zanzibar

TRANSFERY PRYWATNE na Zanzibarze

ZAKWATEROWANIE ZE ŚNIADANIAMI – 1 noc w Arusha, 4 noce na plaży Nungwi, 5 nocy na plaży Jambiani

SAFARI (4 dni/3noce, jeep, przewodnik, noclegi, pełne wyżywienie, opłaty wstępu, sprzęt campingowy: namioty, materace, stoły, krzesła)

OPIEKA 24/7 – nasz polski numer alarmowy czynny jest całą dobę.

UBEZPIECZENIE WYJAZDU – Koszty leczenia 30 tys €, NNW 4 tys €, ubezp. bagażu 400€

RELAKSBOX – zawierający wszystkie niezbędne rzeczy potrzebne na wyjeździe: Relaksbook, bilety lotnicze, vouchery, polisę ubezpieczeniową, mapy dotarcia do  ciekawych miejsc i kilka niespodzianek, które umilą Wam podróż

RELAKSBOOK – napisany przez nas przewodnik, który poprowadzi Was za rękę podczas całej podróży. Znajdziecie w nim: dokładne wskazówki dotyczące planu Waszej podróży, informacje o najciekawszych miejscach w okolicy, wskazówki co zrobić, by się nie zgubić, gdzie zjeść, co zwiedzić, numery alarmowe, słowniczek, mapy i nasze porady podróżnicze

Cena nie zawiera:

POSIŁKÓW – oprócz śniadań we wszystkich hotelikach i pełnego wyżywienia podczas safari

TRANSFERÓW WEWNĘTRZNYCH NIEWYMIENIONYCH POWYŻEJ – gdzie, jak i za ile – to opiszemy w Relaksbooku

ZWIEDZANIA I DODATKOWYCH ATRAKCJI

WIZY DO TANZANII (50 USD)

NAPIWKÓW

PODOBA CI SIĘ TO, CO PRZECZYTAŁEŚ?

Chcę taki program Chcę stworzyć własny program