Joga w Indonezji

Czy marzy Ci się detoks ciała i umysłu? Pragniesz oderwać się od rzeczywistości na kilka dni, zwolnić tempo
i zapomnieć o stresie? Czy chcesz odnaleźć spokój ducha, a jednocześnie doenergetyzować ciało?

Zapraszamy na warsztaty jogi na Bali i Gili w Indonezji! 12 dni wielkiej przygody, podczas której zadbamy o nasze ciała i umysły. Doświadczymy balijskich rytuałów, poznamy tajniki tradycyjnego tańca i masażu. Zwolnimy tempo, pomedytujemy, zadbamy o siebie zdrową i świeżą dietą. To wszystko w promieniach zachodzącego słońca, pośród dźwięków dżungli oraz szumiącego morza. Czy może być piękniej?

to kosztowało: 8 400zł

czas trwania: 12 dni (1 - 12.10.2017)

Podoba mi się!

Dzień 1

Wylot z Warszawy do Indonezji. Polecimy z jedną przesiadką w stronę wschodzącego słońca!

Dzień 2

Po południu wylądujemy na Bali. Witamy w raju! Przez kolejne dni przekonamy się czemu Bali nazywana jest wyspą bogów… Pierwsze dni spędzimy w okolicy Ubud, które jest tętniącym sercem kulturalnym i artystycznym Bali. Naszym domem i bazą wypadową na najbliższe dni stanie się Shanti Toya Ashram ulokowany nad rzeką, wśród bujnej, soczystej zieleni. To kameralne miejsce z dala od zgiełku pozwoli na wyciszenie, chwile relaksu i niesamowitą jogiczną przygodę dla ciała i ducha. Po przylocie odpoczniemy, zjemy kolację i naładujemy baterie dźwiękami tropikalnego lasu.

Dzień 3

Czas na spotkanie z jogą! Kolejny dzień rozpoczniemy porannymi warsztatami z naszymi indonezyjskimi nauczycielami jogi ze szkoły Gokul Yoga Bali, która mieści się zaraz przy naszym Ashramie. Po spokojnym śniadaniu wyruszymy na spotkanie z osobliwościami Bali, wybierzemy się na spacer po okolicznych polach ryżowych! Będzie nam towarzyszyć lokals, który wprowadzi nas w tajniki uprawy ryżu, wyrabiania oleju kokosowego i kawy, czy naturalnych barwników. Wybierzemy się również do jednej z najsłynniejszych balijskich świątyń – Pura Tirta Empul, wybudowanej wokół gorącego źródła, gdzie Balijczycy pielgrzymują, aby odbyć rytualną uzdrawiającą kąpiel i złożyć ofiary bóstwu źródła. Wieczorem czekają na nas warsztaty jogi i kolacja w naszym Ashramie.

Dzień 4

Kolejny balijski dzień wypełnią nam poranne oraz wieczorne zajęcia jogi. W ciągu dnia udamy się na eksplorację okolicy i zagłębimy się w niezwykłe uliczki magicznego Ubud, głównego ośrodka artystycznego wyspy, wypełnionego po brzegi urokliwymi knajpkami, szkołami jogi, warsztatami artystycznymi, sklepami z rękodziełem, galeriami sztuki, czy lokalnymi targami. Pełno jest tu malowniczych świątyń, a że wszystkie budynki wzniesione zostały w klasycznym stylu indonezyjskim, czasami trudno jest odróżnić, gdzie kończy się świątynia, a gdzie zaczyna hotelik, czy lokalny warung. Wybierzemy się też do słynnego Monkey Forest - małpiego gaju, gdzie wśród bujnej roślinności i skaczących, wesołych, ale i czasem bezczelnych makaków mieści się magiczne sanktuarium. Wieczorem wybierzemy się na niesamowite i barwne widowisko – pokaz tradycyjnego tańca Kecak. Historia tego tańca sięga lat 30-tych, kiedy powstał jako połączenie kultury i tradycji balijskiej, Ramajany, czyli opowieści o przygodach hinduistycznego bóstwa Ramy.

Dzień 5

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy jeszcze zanim wzejdzie słońce. Czeka nas przeprawa i trekking na na aktywny wulkan Gunung Agung, na który najpiękniej jest wspiąć się jeszcze nocą, by móc podziwiać wschód słońca z samego szczytu. Trudy wczesnej pobudki i 3 godzinnego treku z pewnością wynagrodzą nam magiczne widoki z góry! W Ashramie czekać na nas będzie kolejny warsztat jogi i pyszne śniadanie, po którym zgłębimy tajemnice tradycyjnego masażu. Pod okiem specjalisty będziemy uczestniczyć w lekcji masażu. Dzień zakończymy tradycją wieczornego warsztatu jogi.

Dzień 6

Ten dzień spędzimy pod znakiem rytuałów, duchowości i ponownego zanurzenia się w tradycję i kulturę Bali. Po porannej sesji jogi i śniadaniu oddamy się w ręce specjalisty – czeka nas bowiem lekcja balijskiego tańca z doświadczoną tancerką z naszej szkoły Gokul. W ciągu dnia wybierzemy się do Ubud, gdzie na lokalnym targu zakupimy pamiątki, a chętni będą mieli szansę wziąć udział w fakultatywnych warsztatach ceramiki lub wyrabiania naturalnych kosmetyków. Wieczorem natomiast doświadczymy spotkania z lokalnym kapłanem, zorganizuje on dla nas ceremonię, która ma na celu oczyścić i pobłogosławić oraz lepiej przygotować na nowe. Później oddamy się po raz ostatni w ręce naszych balijskich nauczycieli jogi.

Dzień 7-10

Po wczesnej pobudce z Ashramu odbierze nas miły Indonezyjczyk, by wskazać nam drogę do kolejnego raju. Następne 2 godziny to rejs super szybką motorówką przez cieśninę Lombok. Popołudniu znajdziemy się już w miejscu które znacie ze snów – błękit wody, biel plaży i zieleń palem. Kolejne 4 noce spędzimy w domkach na wyspie, którą możemy obejść dookoła w niecałą godzinę… Zalatuje nudą? Nic podobnego! Mieszkańcy Gili (500 osób) chwalą się najlepszymi tuńczykami i małżami. Jeżeli dodamy do tego bajeczną rafę, wielkie żółwie i kolorowe rybki, nie będziecie chcieli stąd wyjeżdżać! Tutaj naszą bazą wypadową będzie szkoła jogi H2O Yoga Meditation Center. Pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli z całego świata będziemy ćwiczyć jogę 2 razy dziennie, uczestniczyć w zajęciach medytacji, aqua jogi, wymasujemy zmęczone ciała i złapiemy za rurki do snorkelingu, by zanurzyć się pod wodę i poeksplorować podwodny świat Gili. To zdecydowanie czas na absolutny relaks i chill w czystej postaci. Możemy wypożyczyć rowery i pozwiedzać okolice albo wybrać się również na okoliczne wysepki – Gili Meno lub Gili Trawangan. Przede wszystkim będzie to czas wypełniony wschodami i zachodami słońca na pięknych plażach z drobnym piaskiem, zawsze ciepłą, przejrzystą i turkusową wodą oraz przybrzeżnymi rafami pełnymi kolorowych rybek. Do tego joga, medytacja i święty spokój. Tutaj poczujecie się jak w prawdziwym raju!

Dzień 11-12

Po porannej jodze i leniwym śniadaniu odpłyniemy z powrotem na Bali, skąd złapiemy lot powrotny w stronę Europy. W Warszawie wylądujemy następnego dnia. Miłego powrotu do rzeczywistości i do zobaczenia na kolejnej relaks-misji!!

Noclegi na Bali

Przez pierwsze 5 nocy zamieszkamy w Shanti Toya Ashram położonym w samym centrum Bali – Penarungan, w pięknym, tropikalnym ogrodzie nad brzegiem rzeki - 20 minut drogi od centrum Ubud. Wszystkie pokoje urządzone są w prostym i skromnym tradycyjnym indonezyjskim stylu, ale posiadają wszystkie wygody potrzebne, aby się w pełni cieszyć pobytem w tym niesamowitym miejscu. Do naszej dyspozycji będzie basen pośród bujnej zieleni. Zaraz obok Ashramu znajduje się nasza szkoła – Gokul Yoga Bali, gdzie dwa razy dziennie będziemy oddawać się w ręce profesjonalnych indonezyjskich nauczycieli jogi.

Noclegi na Gili Air

Na Gili Air zamieszkamy w prostych, ale klimatycznych chatkach dwa kroki od plaży. H2O Yoga and Meditation Center to miejsce oddalone od wszelkiego zgiełku, a domki otoczone są bujnym ogrodem. Bungalowy zbudowane są z lokalnych, naturalnych materiałów, z dachami pokrytymi strzechą. Domki są proste, ale wygodne, stworzone zgodnie z zasadą „Vastu” (zwaną często „the yoga of design”), która jest starożytną wedyjską tradycją projektowania przestrzeni zapewniającą harmonię. Na terenie H2O znajduje się duży basen, kafejka i przestrzenna sala do warsztatów jogi i medytacji.

Noclegi

Co w cenie?

Cena obejmuje:

- Przelot Warszawa – Denpasar i Denpasar – Warszawa,
- Zakwaterowanie (5 nocy na Bali, 4 na Gili Air),
- Śniadania, Lunche oraz Kolacje w Ashramie na Bali, oraz śniadania na Gili Air,
- Transfery wewnętrzne: lotnisko – Ashram na Bali – port oraz szybka łódź Bali – Gili Air - Bali),
- 2 warsztaty jogi dziennie na Bali, oraz 10 zajęć jogi (medytacji, bądź aqua jogi) podczas pobytu na Gili Air,
- 2 transfery z Ashramu do Ubud i z powrotem,
- Wycieczka z lokalsem na pola ryżowe na Bali,
- Wycieczka do świątyni Pura Tirta Empul,
- Wycieczka na wschód słońca na wulkan na Bali,
- Lekcja balijskiego tańca,
- Lekcja masażu na Bali,
- Pokaz tradycyjnego tańca Kecak (wraz z transportem),
- Oczyszczająca Ceremonia z Kapłanem,
- Opieka polskiego pilota na miejscu.

Cena nie obejmuje:

- Wyżywienia (oprócz wymienionego powyżej), opcjonalnych lunchy lub kolacji poza Ashramem w trakcie zwiedzania Bali,
- Dodatkowego zwiedzania i fakultatywnych aktywności na miejscu.