Fotomisja: Chile i Argentyna 2017

Zapraszamy Was na Fotomisję do Chile i Argentyny, gdzie będziecie mieli okazję nie tylko fotografować zapierające dech w piersiach krajobrazy, ale również obserwować obrączkowe zaćmienie Słońca. W ciągu 16 dni zjeździmy wzdłuż i wszerz Patagonię, czyli pełną lodowców i wulkanów krainę geograficzną leżącą na terenie tych dwóch państw.

data: 19.02 - 06.03.2017

cena: 15990

JADE!

dzień 1 Warszawa

Zbiórka na lotnisku w Warszawie i wydanie sprzętu uczestnikom Fotomisji. Wylot z Warszawy do Chile, przesiadka na jednym z europejskich lotnisk.

Dzień 2 Santiago, Puerto Natales

Lądowanie w Puerto Natales po przesiadce w stolicy Chile – Santiago. Po dotarciu na miejsce transfer do hotelu i zakwaterowanie.

Dzień 3 Tores del Paine

Całodzienna wycieczka do Parku Narodowego Torres del Paine, jednego z piękniejszych górskich obszarów Patagonii, a właściwie całego kontynentu Ameryki Południowej. Oficjalna nazwa pochodzi od skalnej formacji trzech strzelistych wież nazywanych „wieżami bólu” - wielu uważa jednak i chyba słusznie, że nazwa ma swoje źródło w języku miejscowych Indian Tequelche i znaczy błękitne wieże. Wysokie szczyty wyrastające z seledynowych jezior i białych lodowców, bujna zieleń, poprzechylane przez hulający wiatr buki patagońskie - słowem wszystko, czego może potrzebować rozkochany w górskich krajobrazach fotograf.

Dzień 4 Calefate

Przejazd do Calefate - miasteczka w środkowej części Patagonii w prowincji Santa Cruz. Jest to doskonała baza wypadowa w rejon parku narodowego Glacieres. Park ten słynie z pięknych lodowców spływających z Andów w okolicy Lago Argentino i Lago Braso.

Dzień 5 Perito Moreno

Po śniadaniu wycieczka do jednego z najbardziej fotogenicznych miejsc w Ameryce Południowej. W zachodniej części jeziora Argentino znajduje się ogromny, spływający jak lodowa rzeka lodowiec Perito Moreno. Wysokość jego frontowej ściany przypominającej mur zamarzniętego wodospadu dochodzi do 60 metrów. Raz po raz odrywają się od niej ogromne, wielotonowe bloki lodu z hukiem waląc w taflę jeziora Braso. Fala powstała w wyniku osunięcia się takiej bryły potrafiła zmyć z brzegu obserwujących zjawisko ludzi. Po kilku takich wypadkach teren ogrodzono i wyznaczono granicę, której dla własnego bezpieczeństwa nie należy przekraczać. W procesie kilku lat lodowiec nasuwając się na stały grunt tworzy między jeziorami naturalną tamę. Masy lodu nie wytrzymując naporu spiętrzanej wody z hukiem pękają uwalniając miliony jej hektolitrów. Obecnie na wskutek globalnego ocieplenia zjawisko to zachodzi coraz rzadziej. Opcjonalnie, dodatkowo płatny spacer po lodowcu w rakach. Po zwiedzaniu przejazd do Chalten.

Dzień 6 Chalten, Fitz Roy i Cerro Torre

Rano spacer po Chalten – niewielkim miasteczko u podnóża jednej z bardziej fascynującej grupy górskiej – Fitz Roy i Cerro Torre. Ostre iglice granitowych ścian od dawna przyciągały doskonałych wspinaczy. Są one świadkami ich zaciekłej rywalizacji, najpierw w zdobyciu wierzchołków, a obecnie w wytyczaniu coraz śmielszych dróg. Zmagania te zostały doskonale zobrazowane w filmie Hercoga – „Krzyk kamienia’. Już dojeżdżając z płaskowyżu przez stepy, naszym oczom ukazuje się bajkowy widok ostrego grzebienia postrzępionej na horyzoncie andyjskiej grani. Jak ze stołu wyrastają nagle potężne skalne ściany, u ich podstaw wiją się białe pola wiecznych lodowców dających początek licznym jeziorom i rzekom. Po spacerze przejazd do Balmacedy na biwak położony na terenie lokalnej hacjendy.

Dzień 7 Balmaceda, Coyhaique Alto

Przejazd do Coyhaique Alto „carretera austral’ trudną, wijącą się andyjskimi dolinami drogą. Wielokrotnie przekraczamy rzeki i jeziora. Fantastyczny pejzaż surowej, patagońskiej przyrody, który będziemy mogli fotografować podczas przystanków w podróży. Nocleg na biwaku.

Dzień 8 Coyhaique Alto

Dziś jest ten dzień! 26 lutego będziemy mieli okazję zaobserwować obrączkowe zaćmienie Słońca! O ile pogoda dopisze, to zaraz po śniadaniu udamy się na miejsce obserwacji i do południa będziemy fotografować to niezwykłe zjawisko.

Dzień 9 Argentyna

Po śniadaniu przejazd na stronę argentyńską do zaprzyjaźnionej estancji, zajmującej się hodowlą koni i jeleni. Położona jest ona na granicy stepów i pogórza andyjskiego. Będzie to doskonała okazja na podglądanie i fotografowanie życia farmerów w trudnym patagońskim klimacie.

Dzień 10 San Carlos de Bariloche

Przejazd do San Carlos de Bariloche – miasta, malowniczo położonego na wysokości 770m., na przedgórzu Andów, w sąsiedztwie wielkiego jeziora Nahuel Huapi. Architektura w stylu alpejskim. Doskonała baza wypadowa w rejon północnej Patagonii. Główny ośrodek narciarstwa w Ameryce Południowej.

Dzień 11 San Carlos de Bariloche

Dzisiaj czeka nas wycieczka krajoznawcza w okolicy San Carlos de Bariloche - Cerro Campanario i Cerro Llao Llao. Spacer po okolicznych wzgórzach z pięknym widokiem na rozległe, oblewające andyjske szczyty jezioro Nahual Huapi.

Dzień 12 Chile

Całodzienny przejazd z Bariloche do Chile w okolice Parku Narodowego Puyehue, gdzie spędzimy noc.

Dzień 13 Wulkan Puyehue

Po śniadaniu piesza wycieczka w rejon wulkanu Puyehue. Wulkan ten miał swoją ostatnią, olbrzymią erupcję w 2010 roku. Księżycowy krajobraz, zniszczone lasy, świeżo zastygła lawa – czyli okazja do sfotografowania surowej przyrody.

Dzień 14 Osorno, Santiago de Chile

Podróż do Osorno i przelot do Santiago. Wieczorem spacer po stolicy Chile oraz nocne zdjęcia.

Dzień 15 Santiago de Chile

Wylot z Santiago do Warszawy z przesiadką w jednym z europejskich lotnisk

Dzień 16 Warszawa

Lądowanie w Warszawie.

Noclegi

Co w cenie, a co nie?

Cena obejmuje:

- Koszt warsztatów prowadzonych przez zawodowego fotografa
- Możliwość wypożyczenia sprzętu Sigma i Fujifilm
- Przeloty międzynarodowe i lokalne
- Noclegi
- Śniadania
- Opiekę polskiego pilota podczas całego wyjazdu
- Zwiedzanie zgodnie z programem
- Ubezpieczenie
- Przejazdy i transfery

Cena nie obejmuje:
- Wyżywienia poza śniadaniami
- Wydatków osobistych
- Biletów wstępu do Parków Narodowych